Poznań

ul. Zwierzyniecka

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
2 399 000 PLN
Cena za m2
6 393,92 PLN
Powierzchnia
375,20 m2
Piętro
0
Liczba pięter
6
Przeznaczenie
Handlowo/Usługowe
Przeznaczenie dodatkowe (lokal)
Biurowe, Medyczne, Gastronomiczne
Stan budynku
Dobry
Rynek
Wtórny
Rodzaj budynku
Mieszkalno-biurowy
Rok budowy
1960
Dostępne od
2019-11-20
Numer oferty
75/6030/OLS

Opis nieruchomości

Na sprzedaż wyjątkowo atrakcyjny lokal użytkowy o szerokim spektrum przeznaczenia, położony w samym centrum Poznania, u zbiegu ulic Zwierzynieckiej i Mickiewicza.
Lokal o powierzchni użytkowej 331m2 (+ 43,7.m2 piwnic), znajdujący się na parterze z wejściem bezpośrednio z ulicy oraz dużymi witrynami, zlokalizowany w modernistycznym budynku z cegły, wybudowanym w roku 1960.
Ogromny potencjał, na który składają się: bardzo atrakcyjna lokalizacja, duża powierzchnia oraz wysokość pomieszczeń (350 cm) daje szeroki wachlarz możliwości wykorzystania.
Pierwotnie lokal został stworzony z myślą o działalności gastronomicznej i od początku, tj. od roku 1960, działała w nim kultowa w Poznaniu kawiarnia Marago.
Obecnie lokal pełni rolę biurową, mieścił się z nim bank, posiada salę operacyjną wraz z niezbędnym zapleczem biurowym oraz socjalnym (ścianki działowe łatwo usuwalne). Lokalizacja umożliwia natomiast jeszcze wiele innych zastosowań tego lokalu, począwszy od usługowych, jak np. gastronomiczne, gabinety lekarskie, dentystyczne, fryzjerskie, kosmetyczne, aż po działalność handlową (w okolicy, po powstaniu nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Gajowej brakuje niewielkiego marketu).

Budynek, w którym mieści się ww. lokal ma swoją historię na mapie Poznania, obiekt jest jednym z pierwszych w Poznaniu przykładów modernizmu. Powstał z inicjatywy zakładów spożywczych Amino, które w końcu lat 50. XX wieku postanowiły rozwinąć bazę mieszkań pracowniczych. Budynek zaprojektował Jerzy Liśniewicz i Henryk Grochulski w 1958, a budowę zakończono w 1960. W zgodnej opinii architektów obiekt charakteryzuje się niezwykle zgrabnymi proporcjami i doskonale zamyka perspektywę prostopadłej ulicy Zeylanda.

Warto nadmienić, że dzielnica Jeżyce, w które znajduje się lokal, przeżywa w ostatnich latach boom, bardzo prężnie się rozwija i jest obecnie niezmiernie atrakcyjna inwestycyjne. Wyjątkowy, eklektyczny klimat tej dzielnicy, łączący piękno starych, XIX-wiecznych kamienic z nowo wyrastającymi, nowoczesnymi inwestycjami, przyciąga w ten obszar miasta mnóstwo młodych, nastawionych na rozwój, ludzi. Jeżyce zmierzają do osiągnięcia w następnych latach swego pełnego potencjału, dlatego jest to najlepszy moment na inwestowanie w tym właśnie rejonie.

Obiekt jest świetnie skomunikowany z resztą miasta, położony w bliskiej odległości od Dworca Głównego PKP (15 min piechotą), Targów Poznańskich (10 min piechotą) czy ronda Kaponiera (3 min piechotą). W najbliższej okolicy znajdują się obiekty usługowe, biurowe, mieszkalne oraz rekreacyjne (Concordia Center, Bałtyk, Stare ZOO itp.).Pełna własność z księgą wieczystą, bez obciążeń, z udziałem w częściach wspólnych budynku.

Czynsz administracyjny : 956,76 zł., ogrzewanie z cieplika miejskiego (ryczałt, ok 1500 PLN/mc), podciągnięty gaz, jednak nie używany obecnie w lokalu.

Cena 2.399.000,00 PLN do negocjacji.

Oferta na wyłączność.


Zapraszam na prezentację.

KONTAKT: A. Kowalewska, tel. 667 99 44 45; e-mail: a.kowalewska@easy-home.pl
Doradca ds. Nieruchomości

KAŻDEMU KLIENTOWI OFERUJEMY BEZPŁATNĄ POMOC PRZY UZYSKANIU KREDYTU

Parametry dodatkowe

  • Recepcja: Tak
  • Monitoring: Tak
  • Kontrola dostępu: Tak
  • Alarm: Tak
  • Światłowód: Tak
  • Czujniki dymu: Tak
  • Klimatyzacja: Tak
  • Podwieszane sufity: Tak
  • Winda: Tak

Kontakt

Aleksandra Kowalewska

Aleksandra Kowalewska

Doradca ds. Nieruchomości

Telefon:
+48 667 99 44 45
E-mail:
a.kowalewska@easy-home.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę EASY-HOME Agencja Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH. Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informuję, że: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EASY-HOME Agencja Nieruchomości Maciej Karwowski z siedzibą w Poznaniu, 61-885, ul. Półwiejska 9/8, e-mail: biuro@easy-home.pl, tel. 61 670 37 00. … czytaj więcej